خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیوخبری 
آرشیوخبری


چالش‌های فراروی شرکت‌های دانش‌بنیان در تجاری‌سازی ایده‌های تحقيقاتي
در «اولین کنفرانس بین‌المللی مکانیک مواد و تجهیزات پیشرفته»، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته از زنجيره‌ای از فعاليت‌هاي مورد نياز برای رسانيدن يك ايده تحقيقاتي به بازار، تجربيات عملي در فرآيند تجاري‌سازي ايده‌هاي تحقيقاتي در کشور، حلقه‌هاي مفقوده و موانع و مشكلات سخن گفت.
 ١٥:٣٤ - 1396/11/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
یکی از مسیرهای ارزیابی و مطالعات در ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته:
بررسی روندها، شاخص‌ها و سیاست‌های اعمال شده برای تغییر الگوی مصرف مواد خام
بر اساس دستورکار 21 سازمان ملل در خصوص توسعه پایدار، یکی از اهداف رسیدن به رشد اقتصادی بدون اتکا بر مصرف مواد یا با تکیه کمتر بر مواد خام است. تغییر الگوی مصرف مواد خام در کشورها با استفاده از ابزار‌های مختلف سیاست‌گذاری پیگیری می‌شود. دولت‌ها با روش‌هایی همچون تغییر فرهنگ مصرف، جایگزینی، افزایش بهره‌وری، افزایش بازیافت، کنترل صادرات و واردات و .... تلاش می‌کنند با کنترل میزان وابستگی به مواد در حین کاهش هزینه‌های مادی و زیست‌محیطی، سطح رفاه را بالاتر ببرند.
 ١٠:٥٧ - 1396/11/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
راه‌حل‌های مهندسی مواد برای چالش‌های انرژی (سازوکارهای جهانی)- بخش دوم
می‌توان با الهام گرفتن از مدل‌های موفق جهانی و سازگار کردن آن‌ها با مقتضیات بومی کشور، طرح‌هایی جدید در قالب سازمان‌های موجود تعریف و در جهت شناسایی و حل مشکلات حوزه انرژی با اتکا بر توانمندی‌های موجود و قابل ایجاد در مهندسی و علم مواد اقدام موثر نمود.
 ١١:٥٧ - 1396/10/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
راه‌حل‌های مهندسی مواد برای چالش‌های انرژی (سازوکارهای جهانی)- بخش اول
پیشرفت فناوری و توسعه جوامع، مستلزم مصرف انرژی است. در واقع، توسعه بدون دستیابی به منابع جدید انرژی امری محال است. از سوی دیگر، مصرف انرژی در شکل غالب آن که عمدتا منشا فسیلی دارد، باعث بروز آسیب‌های بعضا غیرقابل جبران به محیط زیست می‌شود. یافتن منابع انرژی پاک و پایدار که دوستدار محیط زیست باشد و حجم تقاضای روز افزون به انرژی را نیز پاسخ دهد و همچنین کنترل اثرات مخرب زیست محیطی اشکال معمول انرژی، از عمده‌ترین چالش‌های حوزه انرژی در جهان است.
 ١٣:٤٤ - 1396/10/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
فراخوان شرکت در دومین پاویون ملی محصولات دانش‌بنیان در نمایشگاه کامپوزیت اکسپوی مسکو
دومین پاویون ملی محصولات دانش‌بنیان ایرانی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی در تاریخ 8 الی10 اسفند ماه سال جاری و در نمایشگاه کامپوزیت اکسپوی مسکو برگزار خواهد شد. در این پاویون که با مدیریت ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته برگزار می‌شود، امکان حضور شرکت‌های دانش‌بنیان صنعت کامپوزیت فراهم شده است.
 ١٦:١١ - 1396/10/13 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir