خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیوخبری 
اخبار > انجمن صنفی ساخت افزایشی تشکیل می‌شود.


  چاپ        ارسال به دوست

از سوی ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی؛

انجمن صنفی ساخت افزایشی تشکیل می‌شود.

در راستای اهداف سند و برنامه ملی توسعه صنعت ساخت افزایشی اولین نشست شرکت‌های فعال در زمینه ساخت افزایشی با هدف تشکیل انجمن صنفی ساخت افزایشی ایران در محل ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی برگزار شد. تشکیل این انجمن با هدف منظم نمودن فعالیت‌ها، رفع موانع و مشکلات صنفی و توسعه فعالیت‌های تولید و تجاری شرکت‌های فعال این حوزه انجام خواهد شد.
ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته قصد دارد تا با کمک به شکل‌‌گیری این انجمن صنفی و علمی ساخت افزایشی، توسعه فناوری ساخت افزایشی را در کشور تسریع کند. تشکیل انجمن صنفی به شرکت‌های نوپا و در حال فعالیت ساخت افزایشی این امکان را می‌‌دهد که بتوانند با ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته و برنامه ملی ساخت افزایشی تعامل بیشتری داشته باشند. امید است به زودی شاهد شکل‌گیری انجمن علمی ساخت افزایشی نیز باشیم.
در این نشست که بیش از ۳۰ شرکت فعال در زمینه ساخت افزایشی حضور داشتند در ابتدا دکتر شکریه، دبیر ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته در خصوص اهمیت و لزوم تشکیل انجمن صنفی و همچنین تجارب موفق و ناموفق برخی انجمن‌های صنفی ایران صحبت نمودند. برنامه‌های کلی ستاد در زمینه ساخت افزایشی در سال ۹۶ تشریح و ادامه مباحث به گردهمایی ۲۲ شهریور ماه موکول شد. در ادامه حاضران در مورد مزایا، معایب و ملاحظات تشکیل انجمن صنفی به بحث و تبادل نظر پرداخته و در پایان با اکثریت آرا حاضرین تصمیم بر آن شد که در پایان جلسه هیات موسسین انجمن صنفی به منظور پیگیری اقدامات لازم برای تشکیل و ثبت انجمن انتخاب شوند. با انتخاب هیات موسسین قرار بر این شد که مقدمات تشکیل انجمن صنفی پیگیری شده و در اسرع وقت اولین نشست مجمع عمومی و انتخابات هیات مدیره انجمن صنفی برگزار گردد.


١٦:٥٤ - 1396/06/04    /    شماره : ٢٦٨٤٦    /    تعداد نمایش : ٣٨٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir