خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیوخبری 
اخبار > فراخوان شرکت در دومین پاویون ملی محصولات دانش‌بنیان در نمایشگاه کامپوزیت اکسپوی مسکو


  چاپ        ارسال به دوست

فراخوان شرکت در دومین پاویون ملی محصولات دانش‌بنیان در نمایشگاه کامپوزیت اکسپوی مسکو

دومین پاویون ملی محصولات دانش‌بنیان ایرانی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی در نمایشگاه کامپوزیت اکسپوی مسکو برگزار خواهد شد. در این پاویون که با مدیریت ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته برگزار می‌شود، امکان حضور شرکت‌های دانش‌بنیان صنعت کامپوزیت فراهم شده است. لازم به ذکر است نمایشگاه فوق در تاریخ 8 الی10 اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
نمایشگاه کامپوزیت اکسپو (Composite-Expo) مسکو، بزرگترین و تخصصی‌ترین نمایشگاه صنعت کامپوزیت روسیه بوده که هر ساله مرکز توجه بخش اعظم شرکت‌ها و صنایع مرتبط غربی و شرقی است. بازدیدکنندگان فراوانی از مشتریان بالقوه کشورهای منطقه به این نمایشگاه مراجعه می‌کنند. همچنین شرایط جدید منطقه باعث شده است صنایع کوچک و بزرگ کشور روسیه (از جمله صنعت کامپوزیت) به دنبال گسترش منابع تامین مواد اولیه و محصولات مصرفی خود و همچنین توسعه بازار با کشور‌هایی همچون ایران باشند. این نمایشگاه توسط سازمان جهانی UFI تایید شده است که در سال گذشته بیش از 9000 بازدید کننده از 140 غرفه نمایشگاه که از طرف 20 کشور مختلف حاضر بودند بازدید کردند. در این راستا با توجه به درخواست‌های بدست آمده از میزان تقاضا در بازار روسیه، ستاد توسعه فناوری مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نسبت به برپایی دومین پاویون تخصصی شرکت‌های فعال در صنعت کامپوزیت ج.ا.ایران در نمایشگاه سال 2018 میلادی در شهر مسکو با امکان اعطای تسهیلات ویژه به شرکت‌های دانش‌بنیان برای هزینه های حضور در پاویون ملی اقدام نموده است.
نخستین پاویون ج.ا.ایران با مشارکت 4 شرکت دانش بنیان صنعت کامپوزیت ایران در اسفند ماه سال 1395 برگزار شد. در طول سه روز شرکت‌های ایرانی برخی از مهم‌ترین توانمندی‌های صنعت کامپوزیت ایران از جمله تولید لوله های کامپوزیتی، مخازن نگهداری مواد و راکتورهای واکنش، مخازن تحت فشار، قطعات و پروفیل‌های کامپوزیت، فناوری‌های تولید رزین و نیز مقاوم‌سازی سازه‌ها به کمک مواد کامپوزیت را در معرض بازدید نمایندگان شرکت‌ها و موسسات صنعتی حاضر در این نمایشگاه بین‌المللی قرار دادند. امکان توسعه بازار برای شرکت‌کنندگان در قالب همکاری مشترک برای تولید همه یا قسمتی از محصول و یا انتقال فناوری طی جلسات متعددی به صورت دو طرفه و یا سه طرفه (با حضور نمایندگان ستاد) مورد ارزیابی قرار گرفت. در خلال نمایشگاه موضوعات متنوعی مورد مذاکره قرار گرفت که در طی آن شرکت‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه به دنبال ایجاد نمایندگی‌هایی برای پیگیری امور تجاری‌سازی و بازاریابی در بازار کشور روسیه بودند. با توجه به ارتباطات برقرار شده فیمابین شرکت‌های ایرانی و بازدیدکنندگان خارجی، تماس‌های بعدی جهت بازاریابی محصولات ایرانی در روسیه ادامه داشته است. امید است برگزاری موفق پاویون پیش رو گام موثری در راستای توسعه و پیگیری این‌گونه ارتباطات تجاری بوده و راهکارهای جدیدی را برای صادرات محصولات ایرانی در حوزه مواد کامپوزیتی فراهم آورد.

بدین وسیله از همه شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت کامپوزیت دعوت می‌شود جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 66421605-021 داخلی 105 جناب آقای قزوینیان تماس حاصل نموده و درخواست کتبی خود را به آدرس ایمیل Ghazvinian@tesc.ir ارسال نمایند.


١٦:١١ - 1396/10/13    /    شماره : ٣٠٤١٩    /    تعداد نمایش : ٤٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir