خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیوخبری 
اخبار > دومین دوره آموزش بین‌المللی در حوزه چاپ سه‌بعدی، برگزار می‌شود.


  چاپ        ارسال به دوست

با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته:

دومین دوره آموزش بین‌المللی در حوزه چاپ سه‌بعدی، برگزار می‌شود.

دومین دوره و کارگاه‌های تخصصی آموزش چاپ سه‌بعدی و اعطای گواهینامه بین‌المللی I3DL با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته از 12 اسفندماه سال جاری آغاز می‌شود.

I3DL گواهی بین‌المللی آشنایی با فناوری چاپ سه‌بعدی است که توسط موسسه ZAMSTEC اتریش اجرا و به ثبت بین‌المللی رسیده است. در ایران نیز این دوره‌ها توسط موسسه ساخت افزایشی و با همکاری موسسه بین‌المللی ZAMSTEC برگزار می‌شود. شرکت‌کنندگان در این دوره 12 ماژول (واحد) را می‌گذرانند. واحدهای 1 و 2 پایه، 3 تا 11 انتخابی و 12 کارآموزی عملی یا انجام پایان‌نامه در حوزه چاپ سه‌بعدی است. معرفی فناوری چاپ سه‌بعدی، کار کردن با چاپگرهای سه‌بعدی، مواد و فیلامنت‌های جدید نوآورانه برای چاپ سه‌بعدی، چاپگر سه‌بعدی خود را بسازید، ساخت روبات با استفاده از چاپگر سه‌بعدی، نوآوری و مدل‌های جدید کسب‌وکار با به‌کارگیری چاپ سه‌بعدی و شبیه‌سازی، مهندسی با کامپیوتر و کاربرد روش المان محدود در چاپ سه‌بعدی برخی از عناوین این واحدهای آموزشی است.

همچنین بر اساس گذراندن این واحدها 5 سطح گواهینامه بین‌المللی به شرکت‌کنندگان اعطا می‌شود. گواهینامه ™I3DL، سطح پایه که پس از گذراندن دو واحد اول به‌عنوان پیش‌نیاز تمام واحدهای دیگر به شرکت‌کنندگان اعطا خواهد شد. گواهینامه ™I3DL، سطح میانی این گواهینامه نیز پس از گذراندن چهار واحد اعطا خواهد شد. دو واحد اصلی ۱ و ۲ الزامی است و دو واحد دیگر از بین واحد ۳ تا ۱۱ به انتخاب شرکت‌کنندگان خواهد بود. گواهینامه™I3DL، سطح تکمیلی که برای کسب این گواهینامه شرکت‌کنندگان باید ۶ واحد را گذرانده باشند و واحدهای ۱، ۲ و ۱۲ الزامی بوده و سه واحد دیگر به انتخاب شرکت‌کنندگان خواهد بود. گواهینامه ™I3DL، سطح پیشرفته که برای کسب این گواهینامه باید ۱۰ واحد گذرانده شود. واحدهای ۱، ۲ و ۱۲ الزامی بوده و هفت واحد دیگر به انتخاب شرکت‌کنندگان خواهد بود. گواهینامه ™I3DL، سطح مربی رسمی. برای کسب عنوان مربی رسمی I3DL ™، باید همه ۱۲ واحد گذرانده شود. علاوه بر این، متقاضی باید دو سال سابقه تدریس، در قالب دانشگاه‌های نسل سوم را داشته باشد در غیر این صورت باید دو واحد اجباری "روش تدریس ۱ و ۲" ، ارائه‌شده توسط موسسه زمستک، را نیز بگذراند.

دومین دوره و کارگاه‌های تخصصی آموزش چاپ سه‌بعدی از 12 لغایت 14 اسفندماه سال جاری، برگزار می‌گردد.


١٤:٣٥ - 1396/12/09    /    شماره : ٣٢٣٥٢    /    تعداد نمایش : ٣١٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir