خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیوخبری 
اخبار > رشد خلاقیت دانش‌آموزان ایرانی با چاپ سه‌بعدی


  چاپ        ارسال به دوست

با حمایت ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته محقق می‌شود؛

رشد خلاقیت دانش‌آموزان ایرانی با چاپ سه‌بعدی

مدارس مختلف در دنیا با توجه به اهمیت موضوع چاپ سه‌بعدی آن را به دانش آموزان آموزش می‌دهند، بنابراین نیاز است ما نیز در کشورمان این موضوع را مورد توجه قرار دهیم.
در راستای اهداف ستاد توسعه فناوری مواد و ساخت پیشرفته و برنامه ملی ساخت افزایشی، نشست مدیران و رابطان پژوهشی پژوهش سراهای دانش‌آموزی تهران در موسسه ساخت افزایشی برگزار شد. در این جلسه مدعوین علاوه بر آشنایی بیشتر با چاپ سه‌بعدی برای آموزش بیشتر دانش آموزان در این حوزه تصمیماتی گرفتند. سید امیر غفاری مدیر موسسه ساخت افزایشی ایران در این نشست توضیحاتی درباره چاپ سه‌بعدی و برنامه‌های آموزشی ویژه دانش‌آموزان ارائه داد.
غفاری در بخش بعدی به اهمیت بحث آموزش دانش‌آموزی اشاره کرد و گفت: آموزش همراه با لذت بردن از فناوری باعث رشد خلاقیت دانش آموزان می‌شود. در این خصوص برنامه‌ای با همین عنوان یعنی «لذت بردن از چاپ سه‌بعدی» توسط موسسه ساخت افزایشی و با همکاری شرکت اندیشه آفرینان شریف طراحی شده و در حال اجرا است.
وی ادامه داد: در مدارس مختلف دنیا با توجه به اهمیت این موضوع چاپ سه‌بعدی به دانش آموزان آموزش داده می‌شود. بنابراین نیاز است ما نیز در کشورمان این موضوع را مورد توجه قرار دهیم زیرا ابزار و دانش موردنیاز را در اختیار داریم. موسسه ساخت افزایشی با همکاری پژوهش سراهای دانش‌آموزی و با تکیه بر توان متخصصان مجرب در زمینه آموزش دانش آموزان و امکانات و تجهیزات فب لب چاپ سه‌بعدی خود اجرای برنامه آموزشی لذت بردن از چاپ سه‌بعدی را آغاز کرده است.
در پایان این نشست مدیران پژوهش سراها سؤالات خود را مطرح کرده، مدیر موسسه (غفاری) و مدیرعامل شرکت اندیشه آفرینان (فروزنده دل) توضیحات تکمیلی در مورد برنامه آموزشی ویژه دانش آموزان را ارائه دادند.
منبع:
isti.ir


١١:٥٥ - 1397/02/18    /    شماره : ٣٤٠٥٥    /    تعداد نمایش : ١٥٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir