خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیوخبری 
اخبار > جایگاه نيروي انساني خلاق درحوزه مواد و ساخت پیشرفته ارتقا یافته است


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر شکریه بیان کرد:

جایگاه نيروي انساني خلاق درحوزه مواد و ساخت پیشرفته ارتقا یافته است

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته گفت: به لحاظ كيفي فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌هاي داخلي از سطح مناسبي برخوردار هستند و تمايل دانشگاه‌هاي خارجي براي جذب فارغ‌التحصيلان ايراني، خود نشان‌دهنده كيفيت مناسب نيروي انساني ما در اين حوزه است.
محمود مهرداد شکریه دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته اظهار کرد: با توجه به ماهیت فرابخشی و بین‌رشته‌ای حوزه‌ مواد پیشرفته، فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی قابل‌توجهي در این حوزه در کشور در حال انجام است. در این میان نقش مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور در خلق دانش و آموزش نيروي انساني این حوزه برجسته است که ازجمله‌ آن‌ها می‌توان به فعالیت بیش از 50 دانشگاه در مقطع کارشناسی، بیش از 60 دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد و بیش از 40 دانشگاه در مقطع دکتری اشاره کرد.
وی ادامه داد: با توجه به سابقه‌ این رشته در کشور، بیش از 15 پژوهشگاه و حدود 15 انجمن علمی در حوزه‌های مرتبط با مواد و ساخت پیشرفته مشغول فعالیت هستند. البته ماهیت میان‌رشته‌ای حوزه‌ی مواد پیشرفته باعث شده که تعداد زیادی از متخصصان سایر حوزه‌ها مانند فیزیک، شیمی، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی هسته‌ای، مهندسی پزشکی، نانو فناوری و پلیمر به‌طور غیرمستقیم در این حوزه در حال فعالیت باشند. خوب از لحاظ كيفي هم فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌هاي داخلي از سطح مناسبي برخوردار هستند و تمايل دانشگاه‌هاي خارجي براي جذب فارغ‌التحصيلان ايراني، خود نشان‌دهنده كيفيت مناسب نيروي انساني ما در اين حوزه است.
به گفته ایشان، البته اين به معناي بي‌عيب و نقص بودن آموزش ما نيست. قطعاً كاستي‌هايي وجود دارد كه بايد برطرف شود. مثلاً در بعد آموزش‌هاي مهارتي ضعف داريم يا با توجه به سرعت تحولات علمي و فناوري در اين حوزه ضرورت بازآموزي و پشتيباني علمي حين كار براي فارغ‌التحصيلان احساس مي‌شود. همين‌طور نياز به طراحي دوره‌هاي جديد يا بازنگري در سرفصل‌هاي آموزشي دوره‌هاي جاري احساس مي‌شود.


١٣:٤٨ - 1397/02/29    /    شماره : ٣٤٤١٧    /    تعداد نمایش : ١٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir