خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیوخبری 
اخبار > دانش‌افزایی چاپ سه بعدی ویژه دبیران مدارس کشور


  چاپ        ارسال به دوست

با حمایت ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی برگزار می‌شود؛

دانش‌افزایی چاپ سه بعدی ویژه دبیران مدارس کشور

توانمندسازی دبیران در حوزه چاپ سه‌بعدی یکی از اقداماتی است که می‌تواند در به کارگیری این فناوری در سطح مدارس کشور و افزایش آگاهی دانش‌آموزان تاثیرگذار باشد.

لذت بردن از چاپ سه بعدی عنوان برنامه‌ای است که توسط فب لب چاپ سه بعدی و شرکت اندیشه آفرینان شریف برای آموزش و لذت بردن از چاپ سه بعدی طراحی شده است. این دوره برای گروه‌های مختلف طراحی شده است اما تمرکز اصلی آن بر آموزش دانش آموزان و دبیران است. تا کنون دوره‌های متعددی برای دانش آموزان و دبیران برگزار شده است. هدف اصلی این طرح آشناسازی دبیران و به دنبال آن به‌کارگیری این فناوری در سطح مدارس کشور به منظور افزایش سطح آگاهی دانش آموزان است.

اصول و مبانی ساخت افزایشی (چاپ سه بعدی)، آشنایی و آموزش اولیه نرم‌افزارهای طراحی سه بعدی، آموزش کار با قلم سه بعدی، آموزش کار با نرم افزارهای اسلایسر (مقدمه کار با دستگاه‌های پرینتر سه بعدی)، کار عملی با دستگاه‌های پرینتر سه بعدی و طراحی و پرینت یک قطعه به عنوان پروژه نهایی دوره سرفصل مطالبی است که در این برنامه آموزش داده می‌شود.

عنوان این برنامه آموزشی که ویژه دبیران توسط موسسه ساخت افزایشی ایران و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی برگزار می‌شود "دانش افزایی چاپ سه بعدی ویژه دبیران" است که دبیران شرکت کننده در این دوره از سوی موسسه ساخت افزایشی پس از اتمام دوره گواهینامه دریافت می‌کنند. همچنین اعطای گواهینامه ضمن خدمت نیز از مزایای دیگر شرکت در این دوره است.

درحالی ثبت نام در این دوره از طریق لینک ذیل آغاز شده است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته، یارانه 75 درصدی را برای ثبت نام تعدادی از دبیران علاقه‌مند برای شرکت در این دوره‌ها در نظر گرفته‌اند.

evnd.co/EEXQG


١٦:٣١ - 1397/07/04    /    شماره : ٣٧٩٦٢    /    تعداد نمایش : ٣٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir