خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیوخبری 
اخبار > ایجاد فرصت‌های تولید محصولات نوآورانه با صنعت ساخت افزایشی


  چاپ        ارسال به دوست

ایجاد فرصت‌های تولید محصولات نوآورانه با صنعت ساخت افزایشی

ساخت افزایشی فناوری که کشورهای مختلف به طور جدی به دنبال پیشرفت در آن هستند چرا که با تکیه بر آن انقلابی در صنعت ساخت ایجاد شده و ادامه دارد.

امروزه فناوری ساخت افزایشی انقلابی در ساخت قطعات مختلف در دنیا ایجاد کرده است با توجه به اهمیت این حوزه محققان بسیاری مشغول فعالیت روی این فناوری هستند به گونه‌ای که هر روز اخبار جدیدی از این فناوری و تحولاتی که ایجاد می‌کند به گوش می‌رسد. این مسئله باعث شده تا کشورهای مختلف به طور جدی به دنبال این فناوری باشند اگر در ایران نیز به دنبال پیشرفت در این حوزه نباشیم عقب می‌مانیم.

در کشورمان نیز ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی اجرای سند ملی توسعه فناوری ساخت افزایشی را بر عهده دارد. این سند ده ساله توسعه بخش‌های مختلف آموزش، پژوهش، صنعت و فناوری در این حوزه را هدف قرار داده است.

وظایف برنامه ملی چاپ سه بعدی چیست؟
توسعه کمی و کیفی فرآیندهای ساخت محصولات صنایع تولیدی کشور مهمترین ماموریت فناوری و صنعت ساخت افزایشی ایران است تا همراه با پیوسـتگی و ارتقا فرآیندهای زنجیره ارزش افـزوده این صنعت به صـورت متـوازن بـه سـمت انتهای زنجیـره با حفـظ مزیت های رقابتی کشـور حرکت کنیم. همچنین با به کارگیـری فناوری هـای روز ساخت افزایشی شاهد جلب رضایت مشتریان و توسعه بازارهای داخلی و صادرات باشیم.

صنعت ساخت افزایشی به دنبال ایجاد فرصت‌های تولید محصولات جدید و نوآورانه، الگوهای کسب و کار و مشاغل جدید برای تولید محصولات با ارزش افزوده بالا با قابلیت فروش داخلی و بین‌المللی با استفاده از منابع معدنی و آلی است.

همچنین این صنعت با تکیه بر توان مشارکتی و تجربه نیروی انسانی به عنوان ارزشمندترین سرمایه می‌کوشد با ارتقاء همه جانبه صنعت و حفظ منافع ذینفعان، نقش مؤثری در توسعه پایدار اقتصادی کشور داشته باشد.


١٦:٤٧ - 1397/07/09    /    شماره : ٣٨٠٨٢    /    تعداد نمایش : ٣١٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir