خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیوخبری 
اخبار > 388 شرکت دانش‌بنیان در حوزه مواد و ساخت پیشرفته فعالیت دارند


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر شکریه مطرح کرد:

388 شرکت دانش‌بنیان در حوزه مواد و ساخت پیشرفته فعالیت دارند

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی گفت: 388 شرکت دانش‌بنیان (11 درصد کل شرکت‌های دانش‌بنیان) در حوزه «مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری‌های شیمیایی» فعال هستند.

دکتر محمود مهرداد شکریه دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی درباره فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه مواد و ساخت پیشرفته اظهار کرد: بر اساس خروجی فعالیت کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان در مهرماه سال جاری 3 هزار و 526 شرکت دانش‌بنیان در کل کشور در 9 حوزه فناوری تایید شد که در چهار نوع دانش‌بنیان نوپا نوع 1 (1193 شرکت)، دانش‌بنیان نوپا نوع 2 (350 شرکت)، دانش‌بنیان تولیدی نوع 1 (695 شرکت) و دانش‌بنیان تولیدی نوع 2(صنعتی) (1298 شرکت) تقسیم‌بندی شده‌اند.

وی درباره حوزه مواد و ساخت پیشرفته گفت: این حوزه موضوعی فرارشته‌ای است به نحوی با تمام 9 حوزه فناوری مرتبط است اما عمده شرکت‌های این حوزه در دسته دوم با عنوان «مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری‌های شیمیایی» قرار دارند که درمجموع 388 شرکت دانش‌بنیان (11 درصد کل شرکت‌های دانش‌بنیان)در این دسته هستند. همچنین در کل شرکت‌های این دسته، 152 شرکت نوپا نوع 1، 117 شرکت‌ تولیدی نوع 2، 82 شرکت تولیدی نوع 1 و همچنین 37 شرکت نوپا نوع 2 حضور دارند که استان تهران با 136 ، اصفهان با 69 و خراسان رضوی با 22 شرکت در رتبه اول تا سوم قرار دارند.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی ادامه داد: البته به نظر مي‌رسد به علت همپوشاني در اين دسته‌بندي‌ها تعداد شرکت‌های این حوزه بیشتر هم باشد. به‌عنوان مثال شركت فعال در حوزه مواد پزشكي ممكن است در دسته فناوری‌های زيستي جانمايي شده باشد. حال آن‌كه توانمندي محوري چنين شركتي در حوزه مواد است و كاربرد آن در حوزه زيستي. بنابراین بهتر است به‌جای تکیه و چانه‌زنی بر اعداد دقیق، به حل چالش‌هــای پیش‌روی این شرکت‌ها پرداخت.


٠٩:٤٦ - 1397/07/18    /    شماره : ٣٨٣٩٩    /    تعداد نمایش : ٩٤٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir