خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیوخبری 
اخبار > «دومین رویداد جامع ساخت افزایشی (چاپ سه‌بعدی) ایران» برگزار می‌گردد


  چاپ        ارسال به دوست

با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته:

«دومین رویداد جامع ساخت افزایشی (چاپ سه‌بعدی) ایران» برگزار می‌گردد

ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته با همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران و موسسه ساخت افزایشی و در راستای اهداف «سند ملی و نقشه‌راه ملی توسعه فناوری و صنعت ساخت افزایشی ایران»، در تاریخ 14 لغایت 16 آذر ماه سال جاری «دومین رویداد جامع ساخت افزایشی (چاپ سه‌بعدی) ایران» را برگزار می‌نماید.

در این رویداد جامع «دومین نمایشگاه صنعت چاپ سه بعدی»، «نخستین کنفرانس تخصصی فناوری‌های ساخت افزایشی» و «نخستین مسابقه ملی چاپ سه بعدی ویژه دانش آموزان و دبیران» با 10 محور اصلی ذیل برگزار می‌گردد:
- فناوری‌های ساخت افزایشی
- مواد اولیه، فرایندهای تولید و مشخصه‌یابی
- بهینه‌سازی طراحی
- بهینه‌سازی و کنترل فرایند
- شبیه‌سازی و مدل‌سازی
- توسعه و بهینه‌سازی نرم‌افزاری
- فرایندهای تکمیلی
- کاربردها (خانگی، صنعتی، زیستی، پزشکی و تزئینی)
- مدل‌های کسب و کار، جنبه‌های اقتصادی و اجتماعی
- تجربیات، مطالعات موردی و گزارش‌های صنعتی

اهــداف اصلی از برگــزاری دومین نمایشگاه، معرفـی شرکت‌ها، اسـتارت‌آپ‌هـای فعـال وگروه‌‌های تحقیقاتی در زمینـه چاپ سه‌بعدی در ایــران بـــه صنایـــع و مشـــتریان ایرانـــی، زمینــه‌ســازی رشـــد ســـریع‌تـــر صنعـــت ســـاخت افزایشی و تســـهیل ورود کسب‌وکارهای چاپ سه‌بعدی ایــران در بــازار منطقه‌ای و جهانــی اســت.

نخستین کنفرانس تخصصی، با توجه به اهمیت نقش دانشگاه‌‎ها و مراکز علمی در تهیه و انتشار محتوای علمی مورد نیاز برای رشد و پیشرفت فناوری در کشور و رفع نیازمندی‌ها و مشکلات بخش‌های مختلف صنایع و با هدف شناخت و آگاهی از میزان دانش و توانمندی موجود در دانشگاه‌ها و مراکز علمی در این حوزه، در این رویداد به طور همزمان با نمایشگاه برگزار خواهد شد. مهلت ارسال مقالات تا 30 آبان‌ماه می‌باشد.

تربیت و آموزش نیروی انسانی ماهر و همچنین ترویج علمی و فرهنگ‌سازی حوزه فناوری ساخت افزایشی در میان دبیران و دانش‌آموزان، یکی از اهدافی است که در ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی دنبال می‌شود. در همین راستا نخستین مسابقه ملی ویژه دانش آموزان و دبیران در دومین رویداد جامع گنجانده شده است.

لازم به ذکر است نخستین رویداد ساخت افزایشی ایران در سه محور نمایشگاه، مسابقه بهترین چاپگر سه‌بعدی و سخنرانی‌های علمی طی روزهای 11 تا 13 ارديبهشت‌ماه 1396، در محل سالن اجلاس سران برگزار شده بود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات تکمیلی و ثبت نام در این رویداد می‌توانند وب سایت www.iran3dshow.ir مراجعه نمایند.
١٠:٥٤ - 1397/07/22    /    شماره : ٣٨٥٣٦    /    تعداد نمایش : ٥١٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir