خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اسلایدر 
اخبار > تبديل تهديد به فرصت با مدیریت و بازیافت ناوگان فرسوده هوایی


  چاپ        ارسال به دوست

تبديل تهديد به فرصت با مدیریت و بازیافت ناوگان فرسوده هوایی

طی هفته گذشته هیاتی اروپایی شامل متخصصان حوزه بازيافت مواد در نشستي با مسئولان ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی و ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی به بررسی راهکارهای علمی و نظام‌مند مدیریت و بازیافت هواپیماهای فرسوده در کشور پرداختند.
با توجه به بالا بودن میانگین سن هواپیماهای مسافربری در کشور موضوع استفاده از روش‌های بهینه برای مدیریت و بازیافت هواپیماها اهمیت بسیاری دارد. با بهره‌برداری حداکثری از اجزاء و مواد موجود در این هواپیماها ظرفیت لازم برای ورود هواپیماهای جدید ایجاد خواهد کرد.
بنابراین با طراحی مدلی مناسب برای این موضوع امکان نقش آفرینی شرکت‌های دانش بنیان مرتبط با این حوزه فراهم می شود البته با توجه به تنوع ذی‌نفعان در این حوزه همچون خطوط هواپيمايي، سازمان هواپیمایی کشور، شرکت فرودگاه ها و شرکت‌های تعمیر و نگهداری در این موضوع، طراحی مدل و ساز و کار مناسب در این راستا از اهمیت زیادی برخوردار است.
از سویی تجارب بین‌المللی خوبی در این زمینه وجود دارد که در طراحی و ساز و کار بومی می‌تواند مدنظر قرار گیرد؛ به همین منظور ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته با همکاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی طی سه روز میزبان هیئتی از متخصصان اروپایی در این عرصه بود. در این راستا با هماهنگی‌های به‌عمل آمده این هیئت جلساتی را با نهادها و مجموعه‌های متولی داخلی همچون خطوط هوایی، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی، مراکز تحقیقاتی حوزه مواد و متالورژی و شرکت‌های تعمیر و نگهداری هوایی برگزار نمود. در نهایت نیز فرصت‌ها و چالش‌های پیش رو در راستای مدیریت و بازیافت ناوگان فرسوده هوایی با در نظر گرفتن ظرفیت و توانمندی‌های داخلی در این زمینه بررسی شد.


١٢:٠٢ - 1396/05/02    /    شماره : ٢٥٩٥٤    /    تعداد نمایش : ٤١٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir