خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو یادداشت ها جدید 
آرشیو یادداشت ها جدید


شکریه خبر داد:
خلق صنايع نوظهور و فرصت‌هاي جديد با توسعه مواد پیشرفته
دبیر ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته گفت: مواد پيشرفته، هم مي‌تواند صنايع موجود را تحت تأثير قرار دهد و از سویی خالق صنايع و فرصت‌هاي جديد پيش روي بشر باشد.
 ١٤:٣٢ - 1397/03/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
اقتصاد مقاومتی در عمل
کاخ سفید اخیرا تصمیم خود مبنی بر اعمال تعرفه 25 درصدی برای واردات فولاد و 10 درصدی برای واردات آلومینیوم به ایالات متحده را اعلام کرده است. طی جلسه‌ای با فعالان صنعت فولاد، رئیس جمهور ایالات متحده از اعلام این تعرفه‌ها و برخورداری صنعت فولاد آمریکا از حمایت دولتی خبر داد.
 ١٣:٣٩ - 1397/01/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
ماده‌ای که جایگزینی برای آن پیدا نشد
طلا از دیرباز به‌دلیل خواص منحصر به فرد آن مورد توجه بشر بوده است و در گذشت زمان هیچ جایگزینی برای این فلز زرد پیدا نشده است.
 ١٤:٢٧ - 1397/01/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
راه‌حل‌های مهندسی مواد برای چالش‌های انرژی (سازوکارهای جهانی)- بخش دوم
می‌توان با الهام گرفتن از مدل‌های موفق جهانی و سازگار کردن آن‌ها با مقتضیات بومی کشور، طرح‌هایی جدید در قالب سازمان‌های موجود تعریف و در جهت شناسایی و حل مشکلات حوزه انرژی با اتکا بر توانمندی‌های موجود و قابل ایجاد در مهندسی و علم مواد اقدام موثر نمود.
 ١١:٥٧ - 1396/10/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
راه‌حل‌های مهندسی مواد برای چالش‌های انرژی (سازوکارهای جهانی)- بخش اول
پیشرفت فناوری و توسعه جوامع، مستلزم مصرف انرژی است. در واقع، توسعه بدون دستیابی به منابع جدید انرژی امری محال است. از سوی دیگر، مصرف انرژی در شکل غالب آن که عمدتا منشا فسیلی دارد، باعث بروز آسیب‌های بعضا غیرقابل جبران به محیط زیست می‌شود. یافتن منابع انرژی پاک و پایدار که دوستدار محیط زیست باشد و حجم تقاضای روز افزون به انرژی را نیز پاسخ دهد و همچنین کنترل اثرات مخرب زیست محیطی اشکال معمول انرژی، از عمده‌ترین چالش‌های حوزه انرژی در جهان است.
 ١٣:٤٤ - 1396/10/19 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 صفحه بعدی >>

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir