خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اسلایدر 
اخبار > برگزاری جشنواره‌های علمی راهی برای پیشرفت و ایجاد نوآوری‌های جدید است


  چاپ        ارسال به دوست

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

برگزاری جشنواره‌های علمی راهی برای پیشرفت و ایجاد نوآوری‌های جدید است

نعمت‌زاده گفت: وجود یک عنصر علمی در صنعت، می‌تواند علاوه بر پیشرفت به ایجاد نوآوری‌های جدید در آن منجر شود که برگزاری جشنواره‌های علمی می‌تواند در این زمینه اثرگذار باشد.
به گزارش ستاد خبری نمایشگاه صنعت چاپ سه‌بعدی، محمدرضا نعمت‌زاده صنعت، معدن و تجارت درباره اثرگذاری برگزاری جشنواره‌های علمی در حوزه صنعت اظهار کرد: امروزه آموزش‌های سنتی در دنیای پیچیده برای منابع انسانی که موتور محرکه توسعه پایدار کشور محسوب می‌شوند، ناکافی است بنابراین باید توجه به آموزش‌های همه‌جانبه و فراگیر در جهت توسعه پایدار صورت گیرد درواقع با پیشرفت در مراکز علمی و تربیت نیروی انسانی باید در مسیر رشد قرار گیریم.
وی ادامه داد: توجه به صنعت نوآورانه و پیشرفته و استفاده از دانش بومی با امداد از توانمندی‌ دانشگاه‌های صنعتی می‌تواند در این زمینه مؤثر باشد بنابراین با به‌کارگیری و استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود در کشور باید در مسیر تبدیل علم به حرفه و صنعت گام برداریم. نعمت زاده با بیان اینکه دستاوردهای علمی و فناوری باید در جهت خدمت به بشریت مورد استفاده قرار بگیرند گفت: خوشبختانه با تلاش محققان و متخصصان، کشور در این مسیر قرار گرفته اما در این مسیر باید از دانش و علم بهره بیشتری برده شود باید فناوری‌های نوین را در تمامی صنایع کشور دنبال کنیم.
وی برگزاری جشنواره‌های علمی را ایجاد پل ارتباطی دانش و فناوری با صنعت دانست و ابراز کرد: اگر صنعت کشور بتواند با مراکز علمی و تحقیقاتی ارتباط خوبی برقرار کند بیش از دانشگاه، صنعت از این ارتباط منتفع خواهد شد. همچنین وجود یک عنصر علمی در صنعت، می‌تواند علاوه بر پیشرفت به ایجاد نوآوری‌های جدید در آن منجر شود که برگزاری جشنواره‌های علمی می‌تواند در این زمینه اثرگذار باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین عنوان کرد: حوزه صنعت چاپ سه‌بعدی نیز از شاخه‌های فناوری است که دنیا به‌سرعت در حال پیشرفت در آن است بنابراین برگزاری این جشنواره می‌تواند اتفاق خوبی برای این حوزه باشد تا همپای سایر کشورها در مسیر سازندگی قرار گیریم.
نخستین نمایشگاه صنعت چاپ سه‌بعدی و مسابقه انتخاب بهترین چاپگرهای سه‌بعدی ایرانی توسط ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی و با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز و ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان از 11 تا 13 اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت 3dshow.ir مراجعه فرمایند.


١٤:٣٩ - 1396/01/21    /    شماره : ٢٢٧٧١    /    تعداد نمایش : ٤١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir