خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اسلایدر 
اخبار > کارگاه چاپگرهای سه‌بعدی و مدل‌های جدید کسب و کار، برگزار می‌شود.


  چاپ        ارسال به دوست

با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته:

کارگاه چاپگرهای سه‌بعدی و مدل‌های جدید کسب و کار، برگزار می‌شود.

بررسی انقلاب صنعتی چهارم، تاثیر چاپگرهای سه بعدی و انقلاب‌های جدید فناوری، برخی سرفصل‌های کارگاه آموزشی با عنوان «چاپگرهای سه‌بعدی و مدل‌های جدید کسب و کار» است که با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی برگزار می‌شود.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، چاپگرهای سه‌بعدی و کارآفرینی مدل‌های جدید کسب و کار عنوان کارگاه آموزشی است که توسط مدیر و موسس، موسسه علمی فناوری مهندسی زمستک اتریش برگزار می شود.
بر اساس این گزارش، انقلاب صنعتی چهارم اتفاق افتاده است. بخواهیم یا نه، زندگی، فضای کسب و کار و در نتیجه اقتصاد، دستخوش تغییراتی خواهد شد که آماده نبودن برای آن منجر به ضرر و زیان خواهد شد. می‌توان منتظر ماند، تا روبات‌ها فرصت‌های شغلی ما را بگیرند و منجر به موج جدید بیکاری شوند. می‌توان دست روی دست گذاشت و دید که چگونه فناوری‌های جدیدی مثل چاپگرهای سه بعدی، بخش‌هایی از تولید و صنعت را به کساد می‌کشانند. اما راهکار بهتر این است که آگاه باشیم، آماده باشیم، و از موج جدید استفاده کنیم. بدانیم چه مهارت‌هایی نیاز است تا به جای غرق شدن، بر روی موج‌ها سوار شویم. برای وارد شدن به بازار کار، فقط تحصیلات دانشگاهی کافی نیست. برای موفقیت در فضای کسب و کار، مهارت‌های جدیدی نیاز است که مستقل از رشته تخصصی دانشگاهی، باید آموخت.
در این راستا با حمایت ستاد توسعه فناوری‎های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی کارگاه آموزشی چاپگرهای سه‌بعدی و کارآفرینی مدل‌های جدید کسب و کار، 29 آبان ماه در دانشگاه علم و صنعت برگزار می‌شود. این کارگاه آموزشی به صورت خلاصه اشاره‌ای می‌کند به انقلاب جدید فناوری به صورت خاص چاپگرهای سه بعدی، مدل‌ها و فرصت‌های جدید کسب و کار، موج جدید کارآفرینی و فضای استارت آپی.
همچنین انقلاب صنعتی چهارم، انقلاب ساخت و تولید- چاپگرهای سه بعدی، مفهوم نوآوری: چگونه نوآورانه فکر کنیم، کارآفرینی: کارآفرین کیست، نوآوری و ارتباط صنعت و دانشگاه و تاثیر چاپگرهای سه بعدی و انقلاب‌های جدید فناوری بر کسب و کار برخی از سرفصل‌های این کارگاه آموزشی است.

منبع:
isti.ir


١٤:١٧ - 1396/08/29    /    شماره : ٢٩٠٣٩    /    تعداد نمایش : ٣٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir