خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اسلایدر 
اخبار > توجه به بخش‌های مختلف فرآيند تجاري‌سازي ايده‌هاي تحقيقاتي و ارتباط هماهنگ و نظام‌مند بين آنها، از الزامات موفقيت در امر تجاري‌سازي ايده‌هاي تحقيقاتي است.


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته در مراسم روز پژوهش در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی:

توجه به بخش‌های مختلف فرآيند تجاري‌سازي ايده‌هاي تحقيقاتي و ارتباط هماهنگ و نظام‌مند بين آنها، از الزامات موفقيت در امر تجاري‌سازي ايده‌هاي تحقيقاتي است.

مراسم روز پژوهش در تاریخ 25 آذرماه جاری با سخنرانی دبیر ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته، آقای دکتر شکریه، در خصوص «چالش‌های فراروی زنجیره ایده‌های تحقيقاتي تا بازار»، در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار شد. در این مراسم، آقای دکتر شکریه از مغفول ماندن بعضي از اجزاء فرآيند تجاري‌سازي ايده‌هاي تحقيقاتي در کشور، سخن گفت. ایشان عنوان کردند که فرآيند تجاري‌سازي ايده‌هاي تحقيقاتي داراي فعاليت‌هاي متنوعي است كه بعضي از اجزاء اين زنجيره در كشورمان مغفول مانده است. وی افزود: توجه به بخش‌های مختلف اين فرآيند و ارتباط هماهنگ و نظام‌مند بين آنها، از الزامات موفقيت در امر تجاري‌سازي ايده‌هاي تحقيقاتي است.
در ادامه ایشان، عدم وجود زيرساخت‌های مختلف نظير سرمايه‌هاي ريسك‌پذير، حفاظت از مالكيت معنوي، فضاي مناسب جهت ايده‌پردازي، استانداردها، كدهاي ملي و مواردی از اين قبيل را دلیل كند شدن يا توقف تلاش‌هاي صورت پذیرفته در اين زمينه در كشور، برشمرد.
دبیر ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته بیان کرد: در تمامي مراحل زنجيره فوق، ارتباط معني‌دار با مراكز جهان در حوزه‌هاي ايده پردازی، تحقيقات، استانداردسازي، بازار و غيره نيز از الزامات اساسي براي رسيدن به موفقيت محسوب مي‌شود.
در اين سخنرانی، درمورد زنجيره‌ای از فعاليت‌هاي مورد نياز جهت رسانيدن يك ايده تحقيقاتي به بازار، تجربيات عملي در فرآيند تجاري‌سازي ايده‌هاي تحقيقاتي در کشور و همچنین حلقه‌هاي مفقوده و موانع و مشكلات، مطالبی ارائه شد.


١٥:٥٠ - 1396/09/27    /    شماره : ٢٩٨٧١    /    تعداد نمایش : ٣٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir