خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اسلایدر 
اخبار > جايگزيني محصولات شركت‌های دانش‌بنیان با نمونه‌هاي وارداتي


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته:

جايگزيني محصولات شركت‌های دانش‌بنیان با نمونه‌هاي وارداتي

دبیر ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته گفت: تلاش براي جايگزيني محصولات شركت‌های دانش‌بنیان با نمونه‌هاي وارداتي، پيشنهاد بازنگري در تعرفه محصولات وارداتي كه مشابه داخلي دارند در این ستاد پيگيري مي‌شود.
دکتر شکریه، دبیر ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته اظهار کرد: تشویق و ترغیب این شرکت‌های دانش‌بنیان بزرگ برای انجام فعالیت‌های بیشتر با برگزاری نشست‌های تخصصی و ارتباط با انجمن‌های صنفی مربوطه در حال انجام است تا انجام فعالیت‌های تحقیق و توسعه آن‌ها با سرعت بیشتری پیگیری شود. ستاد در حال پیگیری است محصولات وارداتی که تولید داخلی دارند با نمونه‌های داخلی جایگزین شوند همچنین پيشنهاد بازنگري در تعرفه محصولات وارداتي كه مشابه داخلي دارند مطرح شده است و ستاد در حال پیگیری آن است.
به گفته شکریه، در حوزه ارتقاء فناوری صنایع موجود و ایجاد صنایع جدید دانش‌بنیان نیز اقداماتی در ستاد در حال انجام است در این زمینه به شرکت‌های دانش‌بنیانی که در اخذ تأییدیه با مشکلاتی مواجه شدند در چارچوب قوانین کمک می‌شود.
وی همچنین گفت: ترغیب هسته‌های فناور و نوآور نیز از دیگر اقدامات است تا در قالب شرکت‌های نوپای دانش‌بنیان به فعالیت خود ادامه دهند. همچنین به شركت‌هايي كه با ظرفيت‌هاي قانون حمايت از شركت‌هاي دانش‌بنيان آشنايي كافي ندارند اما صلاحیت دارند، مشاوره داده می‌شود.

منبع:
Isti.ir


١٦:٢٧ - 1397/02/09    /    شماره : ٣٣٨٣٢    /    تعداد نمایش : ١٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir