خدمات الکترونیک
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اسلایدر 
اخبار > توانمندسازی در حوزه پرینت سه‌بعدی با برگزاری کارگاه آموزشی


  چاپ        ارسال به دوست

توانمندسازی در حوزه پرینت سه‌بعدی با برگزاری کارگاه آموزشی

کارگاه آموزشی پرینت سه‌بعدی توسط موسسه ساخت افزایشی و ایران مواد 14 تیرماه سال جاری برگزار می‌شود.
کارگاه آموزشی "پرینت سه‌بعدی" به هدف توانمندسازی علاقه‌مندان این حوزه از مرحله خلق ایده و درنهایت ساخت به روش چاپ سه‌بعدی (ساخت افزایشی) به‌صورت تئوری و عملی برگزار می‎شود. آموزش مبانی ساخت افزایشی (پرینت سه‌بعدی، اسکن سه‌بعدی)، آشنایی با نرم‌افزارهای طراحی سه‌بعدی، یادگیری نحوه استخراج یک فایل سه‌بعدی و آماده‌سازی آن برای پرینت سه‌بعدی، یادگیری نحوه به‌کاراندازی و ساخت توسط پرینترهای سه‌بعدی و اجرای یک پروژه ساده از داده تا ساخت نهایی به روش ساخت افزایشی مواردی است که در این کارگاه آموزش داده می‌شود. همچنین در این کارگاه علاوه بر کار مستقیم با دستگاه و ساخت قطعه اختصاصی خود، یک بن کار با پرینترهای سه‌بعدی موجود در کارگاه دریافت می‌کند.
ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته نیز که تاکنون از برگزاری چندین رویداد در این حوزه حمایت نموده، برنامه‌های مختلفی برای توانمندسازی کشور در این حوزه دارد و نقشه راه این فناوری در ستاد تدوین شده است.
پرینت سه‌بعدی به روشی از ساخت گفته می‌شود که با قرار دادن لایه به لایه مواد بر روی‌هم قطعه نهایی را می‌سازد. پرینترهای سه‌بعدی توانایی ساخت پیچیدگی‌هایی را دارند که هیچ دستگاه دیگر نمی‌تواند. همچنین نمونه‌سازی سریع و توانایی تولید تعداد زیادی از قطعات منحصربه‌فرد بدون نیاز به تمهیدات و آماده‌سازی خاص یکی دیگر از ویژگی‌های بی‌نظیر این فناوری است.


١٠:٥٣ - 1397/03/28    /    شماره : ٣٥١٥٧    /    تعداد نمایش : ١٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir